Харчування

Батькам про наступність харчування дітей вдома.

Дітям у віці від 1 до 7 років рекомендовано 4 разове харчування з 4 годинним інтервалом між прийомами їжі. При дотриманні раціонального режиму харчування створюється та закріплюється правильна загальна реакція до їжі.

В дитячому дошкільному закладі при 3 разовому режимі харчування дитина приблизно отримує 75-80 % добового раціону. Останні 20-25 % , приблизно 350 ккал , - дітям раннього віку та 470 ккал - дошкільного віку батьки повинні давати вдома.

В загальному режимі, маючому безпосереднє відношення до процесу харчування та розвитку апетиту, важливо виконувати ряд санітарно-епідемічних заходів: довге та активне перебування дитини на свіжому повітрі, забезпечення правильного фізичного навантаження, заходи по загартовуванню дитячого організму.

В виховній роботі з дитиною важливо щоб святкові дні відрізнялись від буднів. Треба мати 2 комплекти посуду. Більш красивий ставлять на стіл в свято. Батьки повинні знати і розуміти комбінацію в блюдах білків тваринного походження, як більш повноцінних, з рослинними. Також треба правильно переробляти харчові продукти, зберігати їх, знайомитися з новими продуктами харчування. За бажанням батьки завжди мають можливість поцікавитися рецептами та приготуванням нових страв для їхньої дитини.

Якою повинна бути домашня вечеря?

Більшість батьків намагаються доповнити харчування дитини жирною та солодкою їжею (печиво, сметана, ковбаса) а інколи і годувати дитину незадовго до сну повним домашнім обідом. І те, і інше приносить організму дитини шкоду. Тому батькам необхідно кожного дня продивлятися меню і доповнити вечерю малюка продуктами, багатими білками тваринного походження , - молоко, сир, риба, яйця, особливо ті продукти, яких не було в меню дитячого садка.

Домашнє харчування дітей у вихідні дні.

Щоб харчування дитини в вихідні дні відповідало фізіологічним нормам батьки повинні знати скільки і яких продуктів дитина повинна отримувати протягом дня в залежності від віку, вміти правильно розподіляти їх за прийомами їжі, витримувати режим , затверджений в садочку.

Останнім часом почастішали випадки використання в харчуванні дітей сухих сніданків, супів швидкого приготування, чіпсів, сухариків, смажених горіхів із різними смаками, кетчупів, які не містять в своєму складі корисних для дитячого організму речовин.Ці продукти не є життєво необхідними для дітей і не компенсують фізіологічні потреби організму.

Бувайте здорові та не хворійте!

Як запобігти   виникненню харчових отруєнь влітку

Літо — пора свіжих овочів та фруктів і пора... на жаль, отруєнь. Харчові отруєння — це захворювання гострого характеру, що виникають після споживання їжі, зараженої певними видами мікроорганізмів, або в якій є мікробні отруйні речовини різного походження. Причинами їх виникнення найчастіше стають недотримання умов приготування та зберігання харчових продуктів і готових страв, порушення правил особистої гігієни працівниками закладів громадського харчування, відсутність холодильного й технологічного обладнання, а також їх неправильне використання.

Причинами спалахів можуть бути і залучення до приготування страв випадкових осіб, які не обізнані з елементарними правилами особистої гігієни, а також порушення технології приготування їжі, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах, без належного температурного режиму. Факторами передачі інфекції найчастіше стають готові страви, молоко і молочні продукти, кондитерські вироби, які готують «із запасом», що призводить до накопичення в продуктах збудників інфекційних хвороб.

Серед харчових отруєнь найпоширенішими є харчові токсикоінфекції, які виникають внаслідок споживання їжі, зараженої деякими видами мікробів (сальмонелами, патогенними серотипами кишкової палички, стрептококами та ін.). Характерною ознакою токсикоінфекцій є те, що вони виникають після вживання їжі, в якій міститься велика кількість збудників хвороб.

Щоб запобігти виникненню харчових отруєнь мікробного походження, дотримуйтесь таких правил:

— не купуйте м’ясо, якщо відсутнє клеймо про ветеринарно-санітарний огляд його;

— зберігайте харчові продукти в чистоті, користуйтесь чистим посудом, доброякісною водою, дотримуйтесь правил особистої та виробничої гігієни;

— не вживайте сирого молока;

— качині та гусячі яйця використовуйте тільки для випікання хлібних виробів;

— суворо дотримуйтесь технології приготування, термінів теплової обробки страв із м’яса та риби, термінів зберігання і реалізації продуктів, які швидко псуються;

— старанно мийте овочі, посуд для приготування в домашніх умовах консервів і суворо дотримуйтесь термінів їх стерилізації;

— не допускайте змішування свіжоприготовленої страви з її залишками із попереднього дня;

— не захоплюйтесь приготуванням м’ясних і рибних копченостей у домашніх умовах;

— усі продукти, що швидко псуються, зберігайте лише на холоді, стежачи за тим, аби готові для вживання страви не торкалися при цьому сирих м’яса та риби;

— перед вживанням, особливо дітьми, сирих овочів та фруктів, облийте їх окропом,

і останнє, найпростіше, але не менш значиме: завжди перед вживанням їжі старанно мийте руки з милом і привчайте до цього дітей.

Не допустити виникнення харчових отруєнь легше, ніж їх лікувати. Але, якщо у вас чи членів вашої родини після прийому їжі все ж таки з’явилися перші ознаки харчового отруєння: підвищення температури тіла, озноб, головний біль, блювання, біль у животі, пронос та інше, не займайтеся самолікуванням, негайно звертайтеся за медичною допомогою.