Сторінка здоров'я

Сонце добре і зле.

Влітку ми проводимо надто багато часу під прямими сонячними променями, забуваючи про небезпеку опіків і тепловий удар. Сонячні опіки зовсім не такі нешкідливі, як думає багато хто.

Доведено, що вони можуть приводити не лише до передчасного старіння шкіри і розвитку фотодерматиту (алергії до сонячних променів), але і до зниження зору і навіть до онкологічних захворювань (раку шкіри).

Як захистити дитину від сонячного опіку і теплового удару.

* Виходячи на вулицю, обов'язково надівайте маляті панамку.

* Наносити захисний крем слід на відкриті ділянки шкіри кожну годину, а також, всякий раз після купання, навіть якщо погода хмарна.

* У період з 10.00 до 15.00, на який доводиться пік активності ультрафіолетових променів А і В, краще взагалі не загорати, а посидіти в тіні.

* Термін перебування на відкритому сонці не повинен перевищувати 30 хвилин.

* Дитя періодично повинно охолоджуватися в тіні - під парасолькою, тентом або під деревами.

* Одягайте дитину  в легкий бавовняний одяг.

* На жарі діти повинні багато пити.

*  Якщо дитина  все-таки обгоріла, загорніть її в рушник, змочений холодною водою, а повернувшись додому, обітріть розчином, що складається з  води і оцту (50x50).

* Влітку підвищується ризик і термічних опіків. Сидячи біля багаття або помішуючи в тазу варення, будьте гранично уважні, якщо поряд з вами знаходиться дитина.

* Якщо розміри опіку перевищують 2,5 сантиметра, він вважається важким, і малюкові потрібна спеціалізована медична допомога. До того, як він буде доставлений в лікарню, потрібно охолодити  місця опіку. Не можна розкривати пухирі, накладати на опік пластири - краще обмежитися вільною стерильною пов'язкою.

Небезпечна статистика.

Особливо "багатий" дитячими травмами і отруєннями липень. Крім того, за даними міжнародної статистики, найвірогідніший час для нещасного випадку - недільний вечір.

З нез'ясовної причини малят невблаганно притягують місця і предмети, потенційно небезпечні для здоров'я, а інколи і життя - водоймища, канави, колючі кущі, отруйні рослини, вогнища, високі сходи і автотраси з жвавим рухом. Враховуючи все це, батькам треба весь час бути напоготові, не залишати дитяти без нагляду. Вирушаючи з малям на відпочинок, не забудьте узяти з собою домашню аптечку.

Що має бути в домашній аптечці:

*Жарознижуючі засоби. Для зниження температури, а також як знеболюючі, краще застосовувати препарати на основі парацетамолу.

*Звичайний спирт для обтирання тіла при підвищенні температури.

*Грілка, яка використовується не лише для зігрівання, але і для охолоджування.

*Антигістамінні препарати потрібні при алергічних станах. Уточніть  заздалегідь у педіатра вікове дозування придбаних вами ліків.

*Перекис водню у вигляді стандартного розчину малої концентрації використовується як кровоспинний засіб після неважких травм - порізів, подряпин і так далі.

*Розчин діамантової зелені, або просто "зеленка", застосовується для поверхневої обробки шкіри або подряпин  після укусів комарів. Її можна замінити  йодом.

*Смекта згодиться при кишкових розладах.

*Регидрон - використовують при лікуванні проносів, щоб не було обезводнення організму.

*Крем-бальзам "Рятувальник". До складу дива-мазі входить арніка, незамінна при ударах, подряпинах, садні, укусах комах і неважких опіках.

Крім того, в аптечку слід покласти:

* клізму розміру N1 або N2;

* масляний розчин вазеліну;

* медичні бинти;

* вату;

* набір пластирів різного розміру;

* ножиці;

* англійські шпильки (середнього розміру, не менше 6 штук) для фіксації бинтів і приколювання частин одягу при накладенні шин для знерухомлення кінцівок.

У домашній аптечці повинно бути все необхідне для надання першої допомоги дитині, адже недаремно говорять: «Перша допомога врятовує життя!»

Скарлатина

Варіант  стрептококової інфекції, що викликає ангіну та висип на шкірі, а також симптоми інтоксикації. Може призвести до ускладнень з боку серця та нирок.

Треба знати!

*  Збудник хвороби – стрептокок . Джерелом інфекції є хворий. Розповсюджується бактерія  повітряно-крапельним шляхом, частіше за  все проникає до організму через очі та ніс, іноді крізь уражену опіком або поранену шкіру.

* Збудник хвороби може існувати і поза організмом  людини, тому одяг хворого, його речі, книги та іграшки, якими він користувався, можуть бути джерелом розповсюдження інфекції.

* Інкубаційний період від 1 до 7 діб, іноді до 12 діб.

* Після перенесеної хвороби виникає імунітет, але іноді можливі повторні  випадки захворювання на скарлатину, які пов’язані  з послабленням захисних  сил організму.

* Ускладнення виникають рідко, але можуть бути небезпечними.

Симптоми хвороби:

* часто хвороба починається з головного болю, блювання, болю в горлі, підвищення температури до 39 градусів;

* крапко подібний червоний висип зявляється  по всьому тулу в перші 1 – 2 доби хвороби;

* висип грубий на дотик, при натискуванні плями на деякий час стають білими;

* висип найбільш виражений у паху, під пахвами, на внутрішніх поверхнях рук та ніг.

Що перевіряти:

* загальний стан дитини;

* температуру тіла.

При підвищеній  t, висипах, почервонінні  в горлізвертайтесь до  лікаря. З хворою дитиною не гуляйте на вулиці.

Про хворобу Вашої дитини  повідомте в дитячий садок!